Keturkojai gydytojai

Palaimingas katės murkimas – tai ne tik bendravimo būdas, bet ir savotiška ultragarso terapija

 

KETURKOJAI GYVŪNAI

 

Statistika byloja, jog žmonės, kurių namuose gyvena katė, pas gydytojus lankosi penkis kartus rečiau. Kur slypi paslaptis?

 

Ar tai magija?

Visi, kas bent kartą gyvenime turėjo reikalų su šiais nepaprastais ir paslaptingais gyvūnais, tikriausiai žino: tereikia prisiglausti prie šiltos, murkiančios katės, ir sunkios dienos rūpesčiai bei įtampa tarsi išblėsta, išnyksta savaime ir įvyksta stebuklas – aplanko atsipalaidavimas ir ramybė.

Ne veltui šie gyvūnai vadinami keturkojais gydytojais: neįtikėtina, tačiau katės neklysdamos suranda žmogaus skaudamą vietą ir ten įsitaiso, dažnai dar ir pamasažuoja ją savo letenėlėmis, kartais net nagučiais. Na, ir kuo gi ne refleksoterapeutės?!

 

Kačių bioenergija

Jau XIX amžiaus 8-ajame dešimtmetyje mokslininkai atkreipė dėmesį, jog kai kurie gyvūnai pasižymi stipria energija ir gali padėti žmogui pasveikti. Tyrimai, kurie vėliau buvo atliekami visame pasaulyje, parodė, kad katės energija, kaip nė vieno kito naminio gyvūno, artima žmogui. Bendravimo su katėmis metu užmezgamas bioenerginis ryšys.

Kaip mano Rytų medicinos atstovai, kačių terapija padeda atkurti in ir jang harmoniją, įveikti energijos pusiausvyros sutrikimus, sukeliančius ligas.

 

Rytietiškas gydymas

Rytų medicinos šalininkų teigimu, kenksmingas yra tiek energijos perteklius, tiek jos trūkumas. Jang ligos susijusios su energijos pertekliumi (insultas, infarktas, hipertonija, osteochondrozė), in – su energijos stygiumi (širdies ir inkstų nepakankamumas, hipotonija, chroniškas nuovargis). Rytų gydytojai neretai pasitelkia uodeguotuosius gydytojus. Pavyzdžiui, sergant in ligomis rekomenduojama katę priglausti taip, kad jos galva būtų kairėje pusėje, o uodega – dešinėje, sergant jang ligomis – atvirkščiai.

Na, o jeigu rimtai pradėsite naudotis savo namų gydytojo „paslaugomis“, turėkite omenyje, kad gydymo sėkmė itin priklauso nuo gyvūno kailio spalvos. Manoma, kad juodos katės išvaduoja šeimininkus nuo neigiamos energijos, kai sergama jang ligomis, baltos – „maitina“ žmogų trūkstama energija, kai vargina in ligos. Rusvakailiai gyvūnai suteikia teigiamos energijos ir gerina emocinę būklę. Pilki murkliai pasižymi juodų ir baltų kačių savybėmis.

 

Kačių laukas

Medicina yra nemenkai sukaupusi praktikių gydymo žemo dažnio srove žinių. Taip, veikdamas uždegimo židinį, žemas dažnis naikina ligas sukeliančius mikrobus, paspartina audinių gijimą ir gerina kraujotaką. Katės elektromagnetinio lauko poveikis net gali pranokti tokio prietaiso, esančio fizioterapijos kabinete, poveikį.

Anglų mokslininkai teigia, jog kačių žemo dažnio srovę lemia plonas švelnus kailis. Judant plaukeliai trinasi vienas į kitą, ir iš čia atsiranda galingas elektrinis laukas.

 

Ūsuočių „specializacijos“

Turbūt daugelis esate atkreipę dėmesį, kad katės dažniausiai įsitaiso mums ant kojų, pilvo ar pečių. Atlikę daugybę eksperimentų, specialistai padarė išvadą, jog keturkojai gydytojai padeda sergant sąnarių uždegimu ir ginekologinėmis ligomis. Tačiau tai – toli gražu ne vienintelės sveikatos problemos, kai gali padėti keturkojai gydytojai. Įvairių veislių katės dėl savo individualių gebėjimų turi nevienodą poveikį žmogaus organizmui. Tačiau šiokią tokią bendrą ūsuotųjų gydytojų „specializacijų“ tendenciją galima išskirti.

* Ilgo kailio savininkės Sibiro, persų, Birmos, norvegų miškinės katės, taip pat angoros – nepranokstamos psichoterapeutės ir neuropatologės. Jų „pacientai“ – žmonės, kenčiantys nuo nemigos, dirglumo, depresijos. Persų katėms „paklūsta“ ir osteochondrozė bei sąnarių skausmai.

* Trumpo kailio ar išvis be kailio katės – sfinksai, koratai, Siamo, Abisinijos, Tonkino, Egipto Mau – geriausiai susitvarko su skrandžio ir žarnyno bei šlapimo sistemos ligomis (gastritu, kolitu, kepenų ir inkstų veiklos sutrikimais), ginekologinėmis problemomis.

* Katės su „pliušiniais kailinukais“ – britų, egzotinės trumpaplaukės, rusų mėlynosios, škotų nulėpausės, Bengalijos – tikros kardiologės: jos moka numalšinti širdies skausmus.

 

Gydomasis murkimas

Tai, kad katė – labai gyvybingas gyvūnas, žinoma visiems, o tai, kad ne paskutinį vaidmenį atlieka jos murkimas, ne taip seniai nustatė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Šiaurės Karolinos mokslininkai.

Palaimingas katės murkimas – tai ne tik bendravimo būdas, bet ir savotiška ultragarso terapija. Murkimas padeda katei greitai atgauti jėgas ir užsigydyti žaizdas. Taip pat palankiai jis veikia ir žmogų. Nustatyta, kad tokių garsų (jų diapazonas – nuo 20 iki 50 hercų) poveikis didina žmogaus kaulų tankį ir padeda greičiau suaugti lūžusiems kaulams. Tad murkė namuose – dar ir nekaltas, paprastas bei malonus osteoporozės gydymo ir profilaktikos būdas, ypač pagyvenusiems žmonėms!

 

Abipusė meilė

Meilė kuria stebuklus – tai gyvenimiška tiesa. Ji visiškai tinka ir naminėms katėms – tokioms nepriklausomoms ir nepaprastoms būtybėms. Šie gyvūnai nepakenčia vartotojiško požiūrio į juos. Tačiau katės gali aukotis dėl mylimų šeimininkų. Žinoma atvejų, kai naminiai augintiniai išgydydavo žmones nuo sunkiausių ligų, o po to kentėdavo patys, nebeturėdami jėgų atsigauti. Tarpusavio pasitikėjimas ir meilė – būtina sėkmingos kačių terapijos sąlyga.

Beje, kačių poveikis stipresnis nei katinų. Be to, kastruoti katinai ir sterilizuotos katės praranda didelę dalį savo gebėjimų.

Dar senovės Egipto valdovai manė, jog katės moka transformuoti ir neutralizuoti ligos energiją. Vėliau mokslininkai patvirtino, kad jos vienintelės iš žinduolių geba sugerti neigiamą energiją, be to, niekas nežino, kaip joms tai pavyksta. Šių dienų Egipte yra veislynas, kuriame veisiami gyvūnai, turintys išskirtinių gydomųjų savybių. Kiekvienas iš šių gyvūnėlių kainuoja ne mažiau kaip 10 tūkst. JAV dolerių.

 

Toksoplazmozės pavojus

Neverta pamiršti, jog katės gali būti ir parazitinės ligos – toksoplazmozės – šaltinis. Dažnai liga vystosi tarsi be jokių simptomų, kartais juos galima supainioti su peršalimu. Jeigu imunitetas – silpnas, liga gali ir nebūti tokia jau nepavojinga: sunkiausias jos padarinys – galvos ir nugaros smegenų pažeidimai.

Be to, labai pavojinga šia liga užsikrėsti pirmąjį nėštumo trimestrą, nes ji gali sukelti vaisiaus vystymosi sutrikimų, todėl nėštumo metu bendravimą su katėmis reikėtų apriboti. Tačiau dažniausiai tai pasakytina apie svetimus ar neseniai namuose atsiradusius gyvūnus: senbuviai namų gyventojai dažniausiai įgyja imunitetą toksoplazmoms – kuo ilgiau katė gyvena namuose, tuo didesnė tikimybė, kad ji su šeimininkais jau „pasidalijo“ šia liga.

 

Parengta pagal žurnalą „Savaitė"